Kedves Gazdik!
Itt a jó idő és a TAVASZ végre!
Ez a mi főszezonunk! Kérlek Titeket, időben jelentsétek be a kedvenceteket.
A mai nap, holnapi napra van-e időpont kérdésekre a válasz Nincsen.
Sokan délután munka után tudják hozni a kutyusukat, kérlek Titeket vegyétek számításba, hogy sokan vagytok így, hogy több a várakozási idő mint a napközbeni időpontokra, van olyan Gazdi aki több időpontot is kér előre, hogy biztos legyen a helye.
Messengeren és Viberen, nem fogok tudni mindig egyből válaszolni, érdemes Felhívni és gyorsabb is!
Ha valaki nem tud eljönni a beírt időpontjára, legközelebb nem szoktam felárat számolni, de kettő egymás utáni esett után elköszönünk egymástól, mert tiszteljük meg egymást azzal, hogy szólunk, mert az idő pénz és sokan eljönnének az ő helyére.
Tudjátok, jön a jó idő jönnek a bolhák, kullancsok. Olyan kutyust, akiből ömlik a bolha, sajnálom, de nem vállalom, ezzel a többi vendégemet és a kutyusaimat védem. Hiába a bolhairtó sampon, nem mindegyiket öli meg sajnos, a kábultakat meg a hajszárítóval fújnám szét a kutyakozmetikámban, ami meg átmegy a többi kutyába. Ha bolhás a kutyánk kutyakozmetika előtt kell elkezdeni kezelni meg a környezetét!
Zafír Kutyusom a Blikk Tv-ben. :-)
Kedves Gazdik új időpont Emmi pet ultrahangos fogkő szedésre, január 27-én pénteken.
Bejelentkezés mobilon: 06304596979
Facebook, messengeren: Zafír kutyakozmetika
A hirtelen ébredező tavasz a kullancsok szaporodását is meggyorsítja. Mielőtt erdőbe - mezőbe kirándulásokat szervezünk, vagy sétákat teszünk a szabadban, érdemes informálódni a kullancs által elszenvedhető betegségekről.
A meleg és nedves közeg a kullancsok szaporodásának kedvez. Nem csak az erdőkben, ligetekben, de a települések belterületein, így például a belvárosi utcákon is szép számmal megtalálhatóak lehetnek a kullancsok.
Fontos megjegyezni, hogy kb. csak minden ezredik kullancs fertőzött a Lyme-kór vagy az esetlegesen jelentkező babesia-fertőzés vírusával, tehát a kullancscsípés ténye nem egyenlő a megbetegedés lehetőségével!
A kullancsot mihamarabb el kell távolítani. A parazita eltávolítás módjára nincs egyértelműen jó módszer. A lényeg, hogy lehetőleg ne nyomjuk össze a rovar potrohát! Így nem "fecskendezzük" magunkba (vagy háziállatunkba) annak tartalmát. Érdemes szakemberre (orvosra) bízni az eltávolítást!
Csípést követő 48 órán belül védőoltást (passzív immunizálást) kérhetünk orvosunktól, de ez minden esetben egyéni mérlegelést kíván.
A megelőzés
A betegség megelőzésének biztos (szinte 100%-os) módja a megelőző védőoltás sorozat. (Aktív immunizálás). Léteznek emellett riasztószerek is. Ezzel kapcsolatban is kérjük ki háziorvosunk, állatunkkal kapcsolatban, pedig az állatorvos ajánlását.
forrás: háziállat.hu
Így segíthetsz rajtuk!
Az állatok örökbefogadásán kívül, anyagi támogatásra van szükség az állatorvosok és a gyógyszerek költségeinek fedezésére. A NOÉ Állatotthon a felajánlásokat az alábbi bankszámlaszámára várja: 11710002-20083777.
A NOÉ Állatotthon munkatársai két napja házról házra járják Devecsert és Kolontárt a még élő, segítségre szoruló állatok után kutatva. A kétségbeesett gazdik a tetőkre, még éppen maradt száraz ágyakba menekítik kedvenceiket, ám helyzetük reménytelen, ugyanis az állatok lábát folyamatosan marja a lúgos iszap így ők nem tudnak közlekedni, csak ölben.
- Az állatok többsége súlyos sérüléseket szenvedett, a lúgos iszap kimarta a szemüket, bőrüket, szájukat, orrukat. Néhányuk iszapot hány. Sok kutya láncon volt tartva, nekik esélyük sem volt a menekülésre. Az életben maradt állatok mancsain hólyagok vannak. Csak szerdán 15 kutyát, 3 cicát, két pulykát és még egy ékszerteknőst is sikerült megmentenünk, utóbbit valószínűleg egy dísztóban tarthatták – mondta Schneider Kinga, a NOÉ Állatotthon munkatársa.
Volt olyan kutya, amelyik saját magának kaparta ki a szemét, annyira marta a lúg. Az állatotthon munkatársai csütörtökön is folytatják az eltűnt állatok utáni kutatást, abban reménykednek, hogy az ár elől elmenekült állatok visszatérnek a falvakba, ahol segítséget kaphatnak. Az állatvédők a vadállomány egyedeit is megpróbálják orvosi ellátásban részesíteni.
A jobb élet reményében könnyek közt mondott le szinte az összes gazdi még életben maradt kutyájáról. Az állatok még dolgukat sem képesek elvégezni a katasztrófális állapotban, remélik hogy máshol új életet kezdhetnek.
Schneider Kinga elmondta, hogy a talált kutyákról fényképes adatbázist készítenek, amelyet az interneten és a települések polgármesteri hivatalában is közzé tesznek, hogy a gazdik minél könnyebben megtalálják elveszett kedvenceiket. Sajnos, az azonosítás máshogy nem megy, mert egyik kutyában sem volt mikrochip.
Kenderesy Anikó
forrás: Blikk
Ne hagyjuk annyiban!
http://kutyagyilkos.fw.hu/
Kedves Gazdik!
Augusztus 9től Augusztus 22-ig Nyaralni mentem!
A kutyakozmetika zavartalanul nyitva lesz!
Klemens Katalinnál lehet bejelentkezni:
0670/281-2569 és 0630/4-596979 számon.
FOGJUNK ÖSSZE A MEGKÍNZOTT ÁLLATOKÉRT!!
Tisztelt Állatbarát!
Újra örökbefogadó nap a Mentsvár állatmenhelyen!
Az év első Örökbefogadó napja február 7-én vasárnap lesz 11-14 óráig!
Fogjunk össze a megkínzott állatokért!
Gazdira várnak a kidobott vagy megkínzott és az Állatvédelmi Őrszolgálat által elkobzott kutyusok.
Sajnos sok olyan kutyus van akik már több hónapja az alapítványnál élnek család nélkül.
Minden örökbe fogadás mellé ajándékot adunk!
Vendég:Szécsi Katalin (Szécsi Pál nővére)
Mindenkit sok szeretettel vár a Mentsvár az Állatokért és Környezetünkért Kiemelten Közhasznú Alapítvány (Kecskemét, Kecskemét, Kisfái 211.)